Васильківський район
www.vasilk-rn.dp.gov.ua


Про ВІЛ і СНІД – цікаво, доступно та в ігровій формі. Так тепер викладатимуть у профтехучилищі №17. Інтерактивні ігри, актуальні дискусії, квести та відеоролики – у спеціальному тренінговому кабінеті. Обладнали його завдяки співпраці ДніпроОДА та німецької федеральної компанії GIZ. Загалом на Дніпропетровщині такі кабінети створено в 30 школах та профтехучилищах.

«За офіційними даними, за 2,5 роки Дніпропетровщина прихистила майже 80 тисяч переселенців. Прийняти їх як вдома – таку задачу ставить Президент Петро Порошенко. Нагальні проблеми людей з Донбасу та Криму вирішуємо разом з міжнародними партнерами. Один з них – німецька федеральна компанія GIZ. Разом встановлюємо в регіоні модульні містечка, реконструюємо та облаштовуємо гуртожитки. Спеціальні тренінгові кабінети облаштовано в 30 навчальних закладах області, де навчаються переселенці. У них проводитимуть інтерактивні заняття та семінари з профілактики СНІДу. Навчатимуться 12 тисяч учнів, 600 з них – діти переселенців», – підкреслив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

Інтерактивні ігри, жваві дискусії, квести та відеоролики. Про СНІД та здоровий спосіб життя цікаво й доступно розповідатимуть в одному з найбільших профтехучилищ Дніпропетровщини. В училищі №17 обладнали тренінговий кабінет.

«До недавнього це був нічим не примітний кабінет. Сьогодні він обладнаний по-сучасному. Тут і мультимедійна дошка, і проектор, навіть вікна можна затемнювати», – розказав заступник директора з навчально-виховної роботи училища №17 Мирослав Купріяненко.

Навчальну програму для тренінгових кабінетів розробили викладачі нашої області та німецькі експерти. В основу поклали найкращі європейські практики.

«Тренінгові кабінети – це новий підхід до виховання молоді. Корисна інформація про ВІЛ/СНІД надаватиметься в ігровій формі. Такі кабінети - це ще й зона психологічного розвантаження учнів та педагогів. Учні вже помітили, що тут панує затишна, дружня й майже домашня атмосфера. Особливо це важливо для дітей-сиріт та дітей-переселенців», – зазначила практичний психолог училища Ірина Кульбаченко.

Вихованець училища Станіслав Ігнатенко каже, що у новому кабінеті хочеться навчатися.

«Кортить залишитися на довгий час. Інтер’єр не дратує око, аура спокійна та розслаблююча, – поділився враженнями Станіслав. – Кабінет – для психологічного оздоровлення кожного учня, тут можна підготувати себе до дорослого життя. Тут виховується відповідальність».

Одночасно можуть навчатися до 30 учнів. Одне заняття – від години до двох.

GIZ допомогла обладнати тренінгові кабінети у 30 школах, НВК та профтехучилищах Дніпра, Верхньодніпровська, Кам’янського, Кривого Рогу, Нікополя, Павлограда, Тернівки, а також Павлоградського, Новомосковського, П’ятихатського, Васильківського та Широківського районів.

Проект «Консультування з ВІЛ/СНІДу та підтримка інституцій» реалізується на Дніпропетровщині з 2016 року. Втілює його німецька федеральна компанія GIZ, яка фінансується Урядом Німеччини.


В одному з найбільших профтехучилищ Дніпропетровщини обладнали спеціальний тренінговий кабінет.


У ньому розповідатимуть про СНІД та здоровий спосіб життя, психологічну реабілітаці проходитимуть діти переселенців.


«До недавнього це був нічим не примітний кабінет. Сьогодні він обладнаний по-сучасному. Тут і мультимедійна дошка, і проектор, стільці, шафи, навіть вікна можна затемнювати», – розказав Мирослав Купріяненко.


В ігровій формі – інтерактивні семінари...


...жваві дискусії...


..квести...


...відеоуроки...


Панує затишна й дружня атмосфера.


Учень Станіслав Ігнатенко каже, що у новому кабінеті кортить навчатися.


«Тренінгові кабінети – це новий підхід до виховання молоді. Корисна інформація про ВІЛ/СНІД надаватиметься в ігровій формі. Це зона психологічного розвантаження учнів та педагогів. Особливо це важливо для дітей-сиріт та дітей-переселенців», – зазначила Ірина Кульбаченко.


Загалом, на Дніпропетровщині такі кабінети створено в 30 школах, НВК та профтехучилищах.


Допомогла їх обладнати німецька федеральна компанія GIZ.


Навчатимуться в сучасних умовах 12 тисяч учнів, 600 з них – діти-переселенці.






File Attachment Icon
ATTYX573.jpg