www.vasilk-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Середа, 20 червня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Васильківський район >> Новини
Всесвітньовідомий фотокореспондент відкрив свою виставку в ДніпроОДА (Фото)
Версія для друку Написати листа
Танки, обстріли, синьо-жовті прапори, мирні люди та військові. 70 унікальних фотографій про війну на Сході України на новій виставці в Дніпропетровській облдержадміністрації. Свої роботи презентує всесвітньовідомий фотокореспондент Олександр Клименко.Його роботи бачив весь світ. Презентації військового фотокора проходили в Лондоні, Брюселі, Варшаві, Вільнюсі. Унікальні фото з гарячих точок Сходу України тепер може побачити кожен мешканець Дніпропетровщини. 70 робіт відомого військового фотографа Олександра Клименка представлені на виставці в Дніпропетровській облдержадміністрації.


«ДніпроОДА вже давно стала місцем об’єднання патріотів. Тут мешканці регіону зустрічалися з відомими блогерами та письменниками Павлом Паштетом Белянським, Gorky Look, Serg Marco, Орлушею, Сергієм Івановим, Романом Зіненко та Євгеном Положієм. Виступав видатний актор, заслужений артист України Олексій Горбунов. Тепер у стінах ДніпроОДА відкрилася виставка відомого фотокора Олександра Клименка. Він один з небагатьох авторів, які мають унікальні кадри літа 2014-го на Сході України. На них військові Дніпропетровщини, які одними з перших стали на захист незалежності України», - наголосив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.


Олександр Клименко присвятив літопису військових подій більше 20 років свого життя. На його фотознімках історія подій в Боснії, Косово, Ліберії, Сьєрра-Леоне, Нагірному Карабасі, Придністров'ї. Наразі його об’єктив прикутий до подій на Сході України.


«Він працює дуже просто. Бере свою камеру та слідкує за тим, що відбувається навкруги. Вміє підмічати особливі деталі. Більше звертає увагу на бійців, на їх особистість. Він пише військовий літопис наших перемог, втрат, героїзму, який трапляється на війні щодня», - розповідає начальник прес-служби командування «Схід» Євген Романов.


На фото Олександра Клименка звичайні будні українських військових. Вони тримають оборону, керують танком, спілкуються між собою та з мирним населенням, їдять, відпочивають, йдуть у бій. На цих фотографіях як і в житті зриваються міни, йдуть обстріли, і начебто лунають вибухи. Все по справжньому.


«На війні я відзняв дуже багато фотографій. На них – образ війни. Тут й військові 93-ї бригади, 20-го батальйону, батальйону «Дніпро-1». Ці формування з Дніпра. Мені дуже хочеться, щоб люди бачили своїх захисників. Це моя робота. Доки я можу ходити та тримати в руках фотоапарат, буду фотографувати», - зазначив автор виставки Олександр Клименко.


На відкриття виставки до ДніпроОДА прийшли військові, зображені на фото, фронтові друзі Олександра Клименка, звичайні мешканці Дніпропетровщини, що вже стали частими гостями неформальних зустрічей, організованих командою Валентина Резніченка.


Серед глядачів і Галина Мироненко. Вона вже не вперше на подібних заходах в ДніпроОДА.

«Ця тема дуже хвилює. Бо це доля країни. Всі ми вболіваємо за наших хлопців. І такі виставки потрібні, бо маємо бачити всю правду війни. Через вік я не можу поїхати на Схід, щоб побачити все на власні очі. Однак відчуваю, що маю бути разом з бійцями, бачити, що там відбувається, знати героїв в обличчя. Такі виставки у цьому допомагають», - розповідає жінка.


Дмитро Кошка себе на фотографіях не побачив. Коли фотограф приїздив до його бригади, хлопець був у шпиталі з пораненням. Однак на знімках багато його побратимів, пам’ятних речей.


«Дуже приємні враження від того, що побачив. Я згадав ті часи. Коли ми звільняли свої міста, гнали ворога. Для мене це приємні спогади, хоча й з нотами жалю. На виставці дуже багато цікавих робіт. Багато з них впізнаю. Он протитанкове «ружо», яке ми взяли під час штурму Мар’янки. Тут якраз мене поранили. Ми намагалися прикріпити до нього оптику та зробити нормальну снайперську гвинтівку», - пригадує Дмитро Кошка.


Виставка пробуде у ДніпроОДА щонайменше кілька тижнів. Після цього відправиться до інших міст регіону. Відвідати її можна безкоштовно за адресою: Дніпро, пр. О.Поля, 1, перший поверх, хол ОДА.


«Якщо придивитися до цих фотографій, можна побачити вогонь в очах у бійців, їхнє прагнення до перемоги. Для того, щоб передати цей запал команда Валентина Резніченка й організувала фотовиставку. Наша мета зібрати якомога більше таких експозицій та поширити їх регіоном. Усі попередні експозиції, що побували в ОДА, сьогодні віставляються у містах області», - зазначив радник голови ОДА Іван Начовний.


Неформатні проекти від команди ДніпроОДА продовжуються. 9 грудня у український письменник Андрій Курков презентує перший безвізовий роман в Україні «Шенгенська історія».


Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | АдміністраторFile Attachment Icon
ATTNJCVA.jpg