Васильківський район
www.vasilk-rn.dp.gov.ua


Улюблені речі Героїв, фотографії, ордени, форма та єдиний в області мультимедійний екран, який створює «ефект присутності». Все це – у внутрішній експозиції Музею АТО, яка називається «Громадянський подвиг Дніпропетровщини». Вона розповідає про боротьбу за незалежність Батьківщини звичайних мешканців області. Урочисте відкриття – вже наступного тижня. Для відвідувачів підготували екскурсії музеєм, святкову лотерею, пісні та польову кухню. Прийти можуть всі бажаючі, вхід вільний. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.


«Внутрішня експозиція першого в Україні Музею АТО присвячена подвигу мешканців Дніпропетровщини, які стали на захист Батьківщини з перших днів війни. Експонати розповідають про волонтерів, медиків, військових кореспондентів, капеланів, бійців. Наприкінці 2016-го ми завершили спорудження експозиції, наступного тижня вона прийме перших відвідувачів. Прийти та дізнатися історії звичайних людей, які стали справжніми українськими Героями, можуть всі бажаючі», - розповів голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Внутрішня експозиція складається з трьох зал. У першій розмістили речі мешканців області, які допомагали боронити незалежність України, чим могли. Тут дитячі малюнки, одяг капеланів, інструменти медиків, шеврони добровольців. Другу залу назвали «Зала пам’яті». У ній - фотографії загиблих Героїв та дорогі їх серцю речі: шахи, книга, лист до матері.

Родзинка експозиції - у третій залі. Як у сучасних музеях Європи, там розміщено мультимедійний зал. У ньому зображення транслюється одразу на чотирьох стінах, створюючи «ефект присутності» та переносячи в епіцентр подій. У цьому залі демонструються дві стрічки - документальні розповіді про війну на Сході України.

Внутрішня експозиція Музею АТО знаходиться в Діорамі історичного музею ім. Яворницького. Адреса: м. Дніпро, пр. Д.Яворницького, 16. Урочисте відкриття - 23 січня об 11.00. Протягом дня, до 17.00, для всіх бажаючих – безкоштовні екскурсії. Об 11.30 біля музею розпочнеться святкова лотерея, там співатимуть пісні та пригощатимуть гарячими стравами з польової кухні.

Вуличну експозицію першого в Україні Музею АТО відкрили навесні 2016-го. Вона називається «Шляхами Донбасу». В центрі виставки – військова техніка: БТР, медична «таблетка», міномет, зенітна установка, військовий джип, башта танку, згоріла машина. Загалом – близько 400 експонатів.


Внутрішню експозицію Музею АТО відкриють 23 січня.


Експозиція розмістилася у трьох залах. У першій - одяг, шеврони, інструменти, дитячі малюнки.


У "Залі пам'яті" фотографії Героїв та...


дорогі їх серцю речі.


Родзинка - мультимедійна зала.

File Attachment Icon
3.jpg